GREEN FINITO

Referenčný prípravok: Infinito SC


Kombinovaný dvojzložkový fungicíd vo forme dispergovateľného koncentrátu určený na ochranu zemiakov proti plesni zemiakov.


Formulácia: SC – suspenzný koncentrát

Účinné látky: Fluopicolide 62,5 g/l, Propamocarb – HCl 625 g/l 

2,6-Dichloro-N-{[3-chloro-5-(trifluoromethyl)-2-pyridinyl]methyl}benzamide

Propyl [3-(dimethylamino)propyl]carbamate


Spektrum účinku

Fluopicolide je na úrovni hubových buniek účinný v niekoľkých fázach vývojového cyklu. Má silný účinok na uvoľňovanie zoospór, ku ktorému dochádza pri chladných podmienkach, a výrazne ovplyvňuje ich mobilitu. Okrem toho pôsobí na klíčenie zoospór. Tiež účinkuje na sporuláciu a inhibuje mycélium rastúce vo vnútri rastlinných pletív. V rastlline sa pohybuje akropetálne.

Propamocarb-hydrochlorid je systémovo pôsobiaca účinná látka. U patogénnych húb ovplyvňuje syntézu fosfolipidov a mastných kyselín, čím je narušovaná tvorba bunkových membrán. Negatívne ovplyvňuje rast mycélia, produkciu a klíčenie zoospór.

Prípravok GREEN FINITO obsahuje optimálny pomer oboch účinných látok. Zabezpečuje preventívnu ochranu a kuratívny účinok (24 až 48 hodín po infekcii) proti plesni zemiakovej. Prípravok vykazuje aj antisporulačný efekt.


Termín aplikácie

Prípravok aplikujte preventívne ako súčasť postrekového plánu proti plesni zemiakovej. Postrek možno aplikovať bežnými postrekovačmi, ktoré zabezpečia presné a rovnomerné dávkovanie. Interval medzi postrekmi je 7-10 dní v závislosti na infekčnom tlaku. Dážď jednu hodinu po aplikácii neznižuje účinnosť prípravku za predpokladu, že postrek na vňati zaschol. Použitie prípravku GREEN FINITO zároveň znižuje napadnutie hľúz plesňou zemiakov. Prípravok použite najviac 3x v jednej sezóne.


Dávka vody: 200 – 600 l/ha
 

Balenie: 10 l Coex (HDPE/PA) kanister


Odporučenie pre aplikáciu

Plodina

Škodlivý činiteľ

Dávka / ha

OD

Poznámka

zemiak

pleseň zemiaková

1,2 – 1,6 l

7 dní

 

 

Etiketa prípravku GREEN FINITO (PDF)