GREEN SIGN

Refernčný prípravok: Signum


Postrekový dvojzložkový fungicídny  prípravok so systémovým účinkom s aktívnymi látkami zo skupiny carboxamidov a strobilurínov vo forme vodou dispergovateľných granúl určený proti hubovým chorobám kôstkovín a cibule.


Formulácia: SC – suspenzný koncentrát

Účinné látky: boscalid 267 g/l, pyraclostrobin 67 g/l

2-Chlor-N-(4′-chlorbiphenyl-2-yl)nicotinamid

Methyl-N-(2-[1-(4-chlorphenyl)-1H-pyrazol-3-yl]oxymethylphenyl)-(N-methoxy)carbamat​


Pôsobenie prípravku a spektrum účinku

GREEN SIGN má systémový účinok. Do rastliny preniká listami a účinné látky sú potom rozvádzané v rastline akropetálne pletivami rastlín.

GREEN SIGN zabraňuje klíčeniu spór, predlžovaniu a rastu mycélia a sporulácii. Účinná látka pyraclostrobin patrí do chemickej skupiny strobilurínov QoI,  a spôsob biochemického účinku spočíva v inhibícii mitochondriálnej respirácie blokovaním prenosu elektrónov, tým dochádza k redukcii tvorby ATP. Zníženie množstva stavebných látok pre aminokyseliny a cukry s redukciou množstva energie významne zasahuje do rastových a životných pochodov bunky.

Boscalid je účinná látka zo skupiny anilidov. Pôsobí ako inhibitor  dýchania hubových organizmov, avšak v inom mieste metabolizmu než strobiluríny.

GREEN SIGN  sa vyznačuje preventívnym a kuratívnym pôsobením proti monilióze  kôstkovín (Monilinia laxa) a proti plesni cibule (Peronospora destructor) na cibuli.


Termín aplikácie

Kôstkoviny: Prvú aplikáciu vykonajte počas kvitnutia v dávke 0,75 kg/ha. Podľa tlaku choroby odporúčame 2, maximálne 3 aplikácie za sezónu, pričom posledná aplikácia by mala byť vykonaná najneskôr 7 dní pred zberom. Koncentrácia prípravku v postreku by mala byť 0,075%.

Cibuľa: Aplikujte preventívne v dávke 1,5 kg/ha.  Maximálny  počet aplikácií:  2 x počas vegetačnej sezóny.


Dávka vody: kôstkoviny 1000 l/ha, cibuľa 300 – 600 l/ha

 

Balenie: 5 l HDPE kanister, 15 l HDPE kanister, 20 l HDPE kanister


Odporučenie pre aplikáciu

Plodina

Účel použitia

Dávka na ha

Ochranná doba

Poznámka

cibuľa

pleseň cibule

1,5 kg

14

 

kôstkoviny

monilióza kôstkovín

0,75 kg (0,075 %)

7

 

 

Etiketa prípravku GREEN SIGN (PDF)